چو آيد آن نگارعالم آرا          يا مهدي(عج)        تجلي ميدهد نور خدا را

وب سايت روستاي گورد

پروژه های در دست اجرای روستای گورد

یک خبر خوش

بعد از سالهای سال مکافات و سختی و اتفاقات ناگوار و تلاشهای بی ثمر سرانجام زمزمه های خوبی به گوش میرسد.

قضیه چیه؟ حدس بزنید!!!!

جاده گورد به گشنه رود قراره اصلاح بشه. جاده ایی که همیشه برای ما خطرناک و حادثه آور بوده. حادثه هایی که همیشه در خاطر ما خواهد ماند. جاده ایی که بین دو استان قرار داشت و هیچ کدام اصلاح این جاده را به گردن نمیگرفتند. فقط برای صاف کردنش در سال یک بار از سمت گشنه رود یک فرجی حاصل میشد.

اما چند مدت پیش با درمیان گذاشتن این مورد برای ... بار و این بار با فرماندار آقای مرعشی , یک قولایی داده شده و حتا شنیدیم از مسیر جدید هم بازدید شده.

بابت این کار واقعا از آقای مرعشی فرماندار محترم تشکر میکنیم. و دعای اما یجیب ... میخونیم تا هر چه زودتر فرجی حاصل بشه.

تاریخ خبر:بهار 90

جاده سنجین یا جاده آبادی سنجین:

سرانجام تلاش های مکرر برای احداث جاده سنجین جواب داد و جاده هم به سنجین رسید.

سنجین کجاست؟ سنجین نام یک جایی  در کنار رودخانه شاهرود است که برای کشاورزی بخصوص شالیزارهای برنج مفید هست.دو سنجین داریم که یکی این طرف آب یعنی سمت روستا که ملک عده ایی  از زکابری ها و دو مالک دیگر از گورد (راحت تر بگم هکون سرکمری ها یا کردها)  میباشد و ملک اونطرف آب زمین تعدادی از تاتهای گوردی میباشد.

پس جاده به  سنجین کردها رفته است.

در مورد روند کار باید بگم که واقعا مالکان این زمینها خیلی تلاش کردند برای اینکه جاده به سنجین بره و حتا فبلا چون از بدست آوردن اعتبار از سمت دولت نا امید بودند , با هزینه خودششون قصد داشتند جاده رو به آخر برسونند ولی متاسفانه نتونستند چون واقعا  جاده از جای خیلی خطرناکی میگذشت. اما سرانجام با عنایت فرمانداری شهرستان رودبار اعتبار این جاده تامین شد و این جاده به آخر رسید تا شروعی باشد برای آبادانی جایی که زمانی اجداد ما در اونجا زندگی میکردند.در خصوص جاده باید بگم که آخرشو خراب کردند و جاده خطرناکی هم هست.

این پاترول با بار نهال زیتون اونم کنار خرابه های سنجین چیکار میکنه؟

 

اینم جاده زیر کمر زرده

اینم یه نمایی از همون منطقه

 تاریخ خبر:بهار 90

پروژه تامین آب شرب:

ابتدا این خبر رو بخونید.

آقابیگی از پایان کار آبرسانی و تامین آب شرب بهداشتی روستای گورد از دورترین روستاهای محروم شهرستان رودبار در مرز مشترک استان گیلان و قزوین خبر داد.
وی اضافه کرد: برای آبرسانی به این روستا، 4 هزار و 300 متر لوله‌گذاری خطوط انتقال و شبکه‌های توزیع آب و بهسازی یک دهنه چشمه با صرف اعتباری معادل 500 میلیون ریال انجام شده است.
به گفته آقابیگی با اتمام این آبرسانی مردم روستای 75 خانواری گورد از نعمت آب شرب سالم و بهداشتی بهره‌مند شدند.

منبع: خبرگزاری فارس

در این مورد باید یه توضیحاتی رو  اضافه  کنم.(قبلا نیز راجع به آب شرب روستا یک مطلب تو وبلاگ گذاشته بودم)

آب شربی را که در این پروژه به روستا انتقال داده اند همان آبیست که قبلا لوله کشی شده بود به یه منبع و از طریق آن به روستا توزیع می شد.منتها کلا نظم خواصی برای این لوله کشی و آب برقرار نبود .

یه نفر  در سال مبلق ناچیزی میگرفت و هر روز بعد از ظهر فلکه شیر آب رو باز میکرد و مردم تو ظرفهاشون آب ذخیره میکردند و بعد از اینکه آب منبع تمام میشد اون شخص فلکه رو می بست.

 اولا بعضی زرنگها تقلب کرده بودند و بیشتر آب برای اونها میرفت و بعضی هم مسیر لوله آبشون سرازیری بود که طبیعتا آب زیادی برای اونها میرفت و از همه اینها گذشته با همون آب کم خیلی ها جلوی خونشون کشاورزی میکردند.

خب با این اوضا و احوال کاملا مشخصه که آب به همه خانوارها نمیرسه و داد بعضی ها هم در میآد.

این پروژه از سال گذشته شروع به کار شد و همون آب را با لوله کشی جدید به روستا آوردند. البته حالا هر کسی یه کنتر آب داره که امید هست مردم از ترس پول آب هم شده اولا آب رو الکی خرج نکنند و دوم اینکه کشاورزی با این آب رو کنار بگذارند.

این مطالب قبل از مربوط به قبل از عید نوروز90 بود.

اما در تعطیلات نوروز که همه به خونه هاشون برمیگردند چی؟

این بار باز هم  همون نارضایتی ها !!!!

باز از شیر چند خانوار یا آب  نمامد و یا خیلی زود قطع میشد.

مشکل اصلا رفع نشده که هیچ! تازه بدتر هم شده.

همون شرایط قبلی با شیر آبهای بیشتر و لوله های سوراخی که چند تاشون احتمالا زیر لایه سنگ فرش کوچه موندن.

اینم یکی از همون شاه کارهاست

 

حالا بعد از این همه هزینه و کار ببین چی شده و چی میخواد بشه؟!!!!!!!!!!

 تاریخ خبر:بهار 90

پروژه سنگ کاری کوچه های روستا:

این پروژه نیز هم زمان با پروژه تامین آب شرب شروع شد ولی بنده از میزان اعتبار و سازمان تامین کننده اعتبار این پروژه اطلاعاتی در دست ندارم.

با شروع این پروژه ابتدا صدای بعضی ها در اومده بود که دلیلش این بود که بعد اینکه لودر برای شروع به کار کوچه ها رو صاف و آمده به کار کرده بود باعث شده بود که چند تا از دیوارای خونه ها به این دلیل که خاکی هستند کمی تخریب بشند ولی شکر خدا دیوار رو درست کردند و پروژه شروع به کار کرد.

 به هر حال نصف پروژه پیش رفته و یکی از دو کوچه روستا تغریبا ۹۰٪ کارش تموم شده.

اینم عکس یکی از کوچه ها که سنگ کاری شده

 تاریخ خبر:اسفند 89

یکی از مشکلاتی که در اجرای پروژه ها در روستا مشاهده میشه اینه که پروژه ها خیلی کند پیش میره نمونش مدرسه روستا هست که بعد از یک دهه هنوز سرویس بهداشتیش ناقصه و همچنین مدرسه دروازه نداره یعنی هنوز درست نشده.

راستی پیمانکارش کجا هست؟؟؟

راستی راستی یادمه که مدرسمون خوب نبود. تو زمستونا چیکه میکرد. ولی تغریبا ۶۰ نفر دانش آموز داشت.

الآن چي؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 تاریخ خبر:اسفند 89

الآن دروازه داره  آذر 90